Trichologie

Trichologie se komplexně zabývá studiem lidských vlasů, vlasové pokožky, její funkce a chování. Mnoho z nás klade přehnaný důraz na péči o vlasy a opomíjí právě vlasovou pokožku což velmi často vede ke vzniku či zhoršení stavu onemocnění vlasové pokožky a problematiky s ní spjaté.

Musíme si uvědomit, že na naší vlasové pokožce se odráží nejen genetika, ale také prostředí, v jakém se pohybujeme. Že naše vlasy prozradí i to, co jíme nebo pijeme. Náš životní styl ovlivňuje vzhled, kvalitu našich vlasů, vlasové pokožky i potenciální problémy.

Víme, jak úzce spjaté a důležité toto téma pro nás je, a proto se i v této oblasti rádi vzděláváme a posouváme hranice v našem barberu.

Rozhodli jsme se pro vás připravit další novinku v podobě trichologického vyšetření.

A jak to vše probíhá?

Při první návštěvě trichologa čeká klienta nejprve diagnostika, při které zjistíme, co ho trápí a jakým způsobem to do této doby řešil. Zhodnotíme stav a následně vysvětlíme, jak pokožka funguje a jak se o ní starat, aby mohla produkovat co možná nejlepší vlasy. Ptáme se například na způsob péče o vlasy, užívané přípravky, genetickou zátěž v přímé linii, proběhlá i současná onemocnění a další důležité informace pro přesné stanovení diagnózy.

Následuje vyšetření trichokamerou, která nám pomůže podívat se na vlasovou pokožku detailněji než pouhým okem. Záznamy z kamery lze zachovat pro pozdější kontrolu a srovnání výsledku léčby.

Po stanovení diagnózy zhodnotíme stav pokožky a v případě potřeby přejdeme na proceduru pomocí organické rašeliny. Ta obsahuje regenerační, hydratační, vyživující, antioxidační a prokrvující složky. Je velmi vhodná na všechny druhy kožních problémů, při alopecii, na dehydrovanou a nevyživenou pokožku.

První na řadu přichází esenciální olej, kterým také díky masáži rozmělníme veškeré nečistoty na vlasové pokožce a tím ji připravíme na aplikaci organické rašeliny. Ta se nanáší na celou vlasovou pokožku. Po zaschnutí a době působení přibližně 20 minut, kde dojde k výměně, při které si rašelina vytáhne z pokožky toxické látky a na oplátku dodá hydrataci a veškerou výživu kterou potřebuje. Poté přijde na řadu důkladný peeling, pomocí kterého se zbavíme odumřelých kožních buněk a veškerých nečistot. Na závěr aplikujeme tonikum, které pečlivě vybereme dle stanovené diagnózy a potřeby dané vlasové pokožky.

Vlasová diagnostika s mikrokamerou

700 Kč

přibližně 45 min.

Intenzivní ošetření pomocí organické rašeliny

1550 Kč

přibližně 80 min.

Diagnostika a intenzivní ošetření

2250 Kč

přibližně 125 min.